Дослідження: Кращий друг вартий $150,000 додаткового прибутку

Пост обновлен 14 авг. 2018 г.


Білл Гейтс і Уоррен Баффет познайомилися у 1991 році та залишаються друзями майже 28 років.

Дослідження показують, що наявність кращого друга на роботі має вирішальне значення для вашого особистого щастя та кар’єри. Таку ж саму цінність має наявність міцної групи друзів поза роботою.Дружба чи гроші? Ось де питання!

Дослідження, опубліковане у журналі Socio-Economics («Суспільна економіка») у 2008 році, було присвячено оцінці значення суспільних відносин. У його результаті було з’ясовано, що користь від наявності доброго товариша, від перспективи щастя і задоволення від життя, є еквівалентною до додаткових £85,000 прибутку. З урахуванням інфляції на сьогодні ця сума становитиме £112,000 або $150,000.


Автор дослідження і викладач теорії поведінки у Варвікській школі бізнесу (Warwick Business School) в Ковентрі, Великобританія, Нік Паудтхаве (Nick Powdthavee), повідомив CNBC Make It, що, ключовий висновок, якого він дійшов у цій роботі, лишатиметься незмінним, незважаючи на можливі коливання, яких з часом може зазнати визначена ним сума коштів. Люди, що мають розгалужену мережу соціальних стосунків, завжди демонструватимуть вищий рівень задоволеності життям, аніж люди, обмежені у спілкуванні.Щастя – не в грошах, і навіть не в їх кількості?

У ході дослідження було проаналізовано 10 000 людей протягом 18 років. Для цього використовувалась інформація з «Бази даних групових опитувань британських домогосподарств», з метою визначення того, що робить людей щасливими: гроші чи дружба? У переважній більшості випадків дружба вийшла на перше місце.

«Розмір прибутку відіграє досить незначну роль у впливі на наш достаток, – йдеться, зокрема, у дослідженні. – Інші речі в житті, такі як суспільні відносини… є більш важливими для щастя у порівнянні з тим, що середній рівень достатку може принести у віддаленій перспективі».

Респондентів попросили обрати рівень задоволеності життям в межах від одного до семи пунктів, де один пункт означав велику незадоволеність життям, а сім – велику задоволеність. Респонденти, які мали розгалужену мережу суспільних стосунків, переважно обрали на два пункти вище, ніж ті, хто її не мав.Вірний друг краще дружини?

У процесі дослідження також з’ясовувалась ступінь важливості дружби по відношенню до подружнього життя. І знову, дружба виявилась важливішою.

«В середньому, люди з багатою соціальною мережею повідомляють про значно більш високий рівень задоволеності життям, - зазначає дослідник, - і це не має жодного стосунку до роботи або подружнього життя».

На додачу до викладеного вище Нік Паудтхаве підрахував, скільки грошей буде необхідно для того, щоб зробити людину, яка не має близького товариша, так само задоволеною від свого життя, як і, наприклад, її чи його колега, яка користується усіма перевагами соціалізації. В результаті підрахунку дослідник отримав суму в $150,000 дотаткового прибутку на рік.Вимагайте реального збільшення зарплатні!

Паудтхаве застерігає, що увагу не слід акцентувати на кількості грошей. Набагато доцільнішим буде сконцентруватися на щоденному застосуванні результатів дослідження.

«У своєму житті ми маємо приймати компромісні рішення, - говорить він, - маємо обирати між альтернативою проводити більше часу на роботі та кращою соціальною взаємодією».

Він пояснює, що вибір на користь проведення більшої кількості часу на робочому місці за рахунок дружби може негативно вплинути на загальний рівень задоволеності від життя.


Цьому питанню слід приділити увагу до того, як, наприклад, приймати пропозицію щодо працевлаштування. Якщо вам потрібна робота, що принесла б вам більший прибуток, але разом з тим зменшила рівень вашої суспільної взаємодії, шукайте таку пропозицію, яка щороку забезпечить приблизно на $150,000 більше «понад розмір вашої заробітної плати на даний момент», - радить дослідник.Оригінальна стаття англійською мовою на сайті CNBC Make It за посиланням.


© Soykis Solutions, 2021