Дайджест подій у світі розслідувань (04/06)

Пост обновлен 8 июня 2018 г.У цьому випуску:

  1. Корейські Авіалінії в центрі публічного скандалу та офіціного розслідування

  2. Європейські компанії LafargeHolcim, Novartis та Siemens замішені в хабарництві

  3. Thomson Reuters: чимало компаній потерпають від фінансових злочинів

  4. Скандал навколо міністра праці Ізраїлю

  5. Зростання кількості економічних злочинів в Сингапурі

  6. Великобританія затвердила указ про санкції та заходи проти відмивання грошей

  7. SEC припинило діяльність компанії Titanum Blockchain

  8. Шахрайська схема з пенсійним фондом працівників в’язниць штату Нью Йорк

  9. Менеджера компанії Honda звинувачують у відмиванні грошей та шахрайстві

  10. Керівництво компанії Cherry звинувачують в інсайдерських торгах#1. Корейські Авіалінії в центрі публічного скандалу та офіціного розслідування

Президент авіакомпанії Корейські aвіалінії (Korean Airlines) Чо Янг Хо та рідні опинилися в центрі гучного скандалу та офіційного розслідування.


Його дружину та двох доньок звинувачують в контрабанді та хуліганстві. Законослухняні корейці вже не вперше обурюються непристойними діями керівників великих компаній, таких як Самсунг та Лотте.


Поведінка та зловживання членів сім’ї Чо – яскравий приклад. Їх звинувачують в використанні коштів компанії у власних інтересах, ухиленні від податків, контрабанді та зловживанні владою. Високий рівень урядового розслідування свідчить, що справа досить серйозна.


Джерело: Financial Times
#2. Європейські компанії LafargeHolcim, Novartis та Siemens замішені в хабарництві

Швейцарсько-французький цементний концерн LafargeHolcim опинився в центрі скандального розлідування. Ще в 2016 році проти нього були висунуті звинувачення в фінансуванні незаконних військових угрупувань, що контролювали територію навколо заводу концерну в Сирії в обмін на безпеку виробництва. Хоча концерн виплачував гроші посереднику, існують підозри, що кошти йшли на фінансування терористів ісламської республіки.


Швейцарська компанія Новартіс теж знаходиться під розслідуванням за підкуп посадовців в Греції та нещодавнього скандалу з захмарними виплатами особистому адвокату Дональда Трампа.


Це лише два з багатьох показових прикладів того, що навіть в XXI сторіччі європейські фірми готові порушувати норми ділової етики та законодавство заради вигоди. Європейський союз не готовий миритися с таким станом речей і суворо переслідує порушників закону, щоб показати, що корпоративна корупція – неприпустима. Наприклад, Німеччина займає досить жорстку позицію та змусила компанію Siemens сплатити штраф $1.6 млрд.


Джерело: The Economist
#3. Thomson Reuters: чимало компаній потерпають від фінансових злочинів

Звіт агенства Thomson Reuters за минулий рік показав, що більшість великих компаній потерпають від різних фінансових злочинів, серед яких шахрайство, крадіжки, відмивання грошей та інші. Експерти опитали більш як 2300 топ-менеджерів компаній: 47% з них визнали, що компанія стала жертвою хоча б одного фінансового злочину за останній рік.


Кіберзлочини та шахрайство – є найбільш поширеними. За підрахунками експертів компанії втратили $1.45 трлн, або 3.5% загального прибутку. Звіт також показав, що лише 36% компанії регулярно перевіряють контрагентів, а 41% компаній не преревіряли їх за останній рік взагалі.


Джерело: Accounting Today
#4. Скандал навколо міністра праці Ізраїлю

Ізраїльський міністр праці Хайм Катц звинувачується в хабарництві, шахрайстві та зловживанні владою.


За словами прокурорів, Катц отримав хабара від представника фінанасової компанії Еквітал (Equital). Його також звинувачують у використанні службового становища та розголошенні та поширенні службової інформації для отримання неправомірної вигоди. До того ж Катц обіцяв власнику компанії Еквітал (Equital) лобіювати його інтереси в уряді Ізраїлю.


Джерело: Haafretz
#5. Зростання кількості економічних злочинів в Сингапурі

Рівень економічних злочинів у Сингапурі зріс: порівняно з минулим роком удвічі більше компаній стали жертвами шахраїв.


Це надзвичайна ситуація для Сингапура, який має безперечну ділову репутацію.


Експерти пояснюють ситуацію тим, що Сингапур став безпечним прихистком для банківських рахунків військових генералів з М’янма (колишня Бірма) та олігархів з Індонезії.


Сингапур має намір підтримувати свою ділову репутацію та протидіяти економічним злочинам. Наприклад, в 2017 році уряд Сингапуру оштрафував банк Standard на $4.8 млн. за сумнівні операції з клієнтськими коштами, які мали на меті приховати їх від фінансового звітування.


Джерело: Asia Times
#6. Великобританія затвердила указ про санкції та заходи проти відмивання грошей

Англійстка королева схвалила указ про санкції та заходи проти відмивання грошей. Королівське схвалення указу є важливим кроком, оскільки він готує базу для виходу Великобританії з Європейського Союзу.


Великобританія буде самостійно контролювати свою фінансову політику та протидіяти злочинам. Санкції – це важливий інструмент міжнародної політики та національної безпеки, новий указ дозволить уряду Великобританії ефективно захищати власні інтереси та інтереси партнерів.


Джерело: Gov.uk
#7. SEC припинило діяльність компанії Titanum Blockchain

В США Securities and Exchange Commission припинила шахрайську діяльність компанії Titanum Blockchain Infrastructure Services, що займається криптовалютою.


Titanum Blockchain вже встигла обдурити інвесторів на $21 млн. Щоб захистити інвесторів, суд наклав арешт на активи компанії та призначив керуючого справами.


“Криптовалюта Titanum була широко розрекламована в соціальних мережах та отримала інвестиції від інвесторів на основі шахрайського бізнес плану. Ми закликаємо інвесторів бути обережними з криптовалютами, ” – прокоментував ситуацію Роберт Коен, голова відділу розслідування кіберзлочинів.


Джерело: BlockTribune
#8. Шахрайська схема з пенсійним фондом працівників в’язниць штату Нью Йорк

Менеджер інвестиційного фонду Муррай Хуберфелд визнав свою причетність до щахрайської схеми.


Він визнав свою провину в переказі $60,000 з рахунків своєї компанії на рахунок посередника для підкупа профсоюзного боса Нормана Сібрука в обмін за дозвіл управляти $20 млн. пенсійним фондом працівників в’язниць штату Нью Йорк. Муррай Хуберфелд визнав вину та підписав угоду з звинуваченням, за якою йому загрожують п’ять років вязниці.


Джерело: Reuters
#9. Менеджера компанії Honda звинувачують у відмиванні грошей та шахрайстві

Чарльза Страттона, колишнього управляючого складськими приміщеннями Хонда в Марісвілі (США), звинувачено в федеральних злочинах.


Йому інкримінують 38 випадків шахрайства та незаконного переказу коштів та 6 випадків відмивання грошей.


Управляючий підробляв замовлення та акти виконаних робіт, і таким чином сплачував собі неодноразово суми меньші $100,000, оскільки саме такі рахунки не потребували додаткового схвалення керівництва.


Джерело: The Bellefontaine Examiner
#10. Керівництво компанії Cherry звинувачують в інсайдерських торгах

Минулого тижня, працівники відомства протидії економічним злочинам заарештували виконавчого директора компанії Cherry Андреса Холмгрен прямо в його робочому кабінеті у Стокгольмі. Його досі тримають під арештом та звинувачують в інсайдерських торгах.


Представник компанії заявив, що Андерс Холмгрен зробив великий вклад в розвиток компанії, але не може залишатись на посаді виконавчого директора через скандал. Тимчасово виконуючим обов’язки виконавчого директора призначено Гуннара Лінда.


Джерело: GamingIntelligence


© Soykis Solutions, 2021