top of page

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)


Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Розглянемо найцікавіші новини минулого тижня у світі розслідувань корупції, відмивання грошей та шахрайства.


Uber виплатить $148 млн. за порушення конфіденційності даних

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Uber заплатить 148 млн. доларів США, щоб залагодити розслідування порушень конфіденційності інформації в 2016 році, коли хакери отримали імена та номери водійських прав 600 000 водіїв. Розслідування також з’ясувало, що Uber не проінформував споживачів про те, що їх інформація була скомпрометована.


Замість заяви в провоохоронні органи Uber заплатив хакеру 100 000 доларів США за виявлення та розкриття недоліків програмного забезпечення. Інцидент розкрили лише через рік. Федеральна комісія США вирішила провести розслідування щодо порушень даних.


Рішення Uber приховати хакерську атаку було грубим порушенням довіри громадськості. Компанія не змогла захистити дані клієнтів. Uber вживає додаткові заходи та найняв нового головного спеціаліста з питань конфіденційності та головного офіцера довіри та безпеки. Штраф у 148 млн., який сплатить Uber, буде розділений між усіма 50 штатами та округом Колумбія.


Джерело: Tampa Bay Times
Petrobras виплатить $853 млн. штрафу за корупційні дії в США та Бразилії

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Бразильська нафтова компанія Petrobras погодилася сплатити штраф у розмірі 853,2 млн. доларів США, щоб закрити розслідування корупційних схем та хабарів політикам, які давала компанія за розвиток бізнесу.


Petrobras сплатить 682,6 млн. доларів США бразильським регуляторам та 170,6 млн. доларів США американським регуляторам.


Наприклад, виконавчий директор Petrobras передав хабар, щоб зупинити парламентське розслідування корпоративних контрактів. Керівники Petrobras ставили підписи під фальшивою сертифікацією Sarbanes-Oxley (SOX) 302. Petrobras визнав свої помилки та прорахунки у веденні фінансової звітності та погодився виплатити штраф.


Джерело: The Wall Street Journal
Федеральна прокуратура США зацікавилася медіа-рекламою

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Федеральні слідчі відкрили розслідування непрозорих практик придбання реклами та розіслали судові повістки підозрюваним та свідкам.


Слідчі підозрюють, що непрозорі практики покупки реклами приховують схеми відмивання грошей та неправомірні преференції та знижки на рекламу.


Акції рекламних гігантів Interpublic, Omnicom та WPP впали після оголошення розслідування. Також однією з рекламних компаній, яка знаходиться під слідством, є Havas, рекламна компанія, що належить медіа-конгломерату Vivendi.


Джерело: The Wall Street Journal
Медична компанія Davis Regional виплатить $260 млн. штрафу за врегулювання шахрайства

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Регіональні медичні центри Davis і Lake Norman сплатять 260 мільйонів доларів США для врегулювання кримінальних та цивільних позовів. Слідчі наполягають, що центри виплачували премії лікарям, які призначали непотрібні тести пацієнтам.


Медичні центри вчинили шахрайство стосовно федеральних страхових програм Medicare та Medicaid. Корпоративна політика в медичних центрах була "спрямована на непотрібні діагностичні тести."

Керівництво центрів вимагало від лікарів швидкої допомоги збільшити кількість дорогих тестів і призначати їх, навіть коли вони були непотрібними.


Джерело: Statesville
Колишнього фінансового директора Bankrat засуджено на 10 років за шахрайські дії з фінансовою звітністю

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Колишнього головного фінансового директора компанії Bankrat Inc (компанії у сфері фінансових послуг та маркетингу) Едварда Дімарія засуджено на 10 років за шахрайство у сфері фінансового обліку та звітності, внаслідок якого втрати акціонерів становили 25 млн. доларів США.


Директор також виплатить відшкодування акціонерам в розмірі $21,2 млн.

Едвард Дімарій визнав себе винним у змові та фальсифікації бухгалтерських книг, записів та рахунків компанії. Рішення суду підкреслює серйозне ставлення до корпоративного шахрайства та порушення довіри громадськості до фінансових ринків. Компанія Bankrat Inc була придбана корпорацією Red Ventures наприкінці минулого року.


Джерело: The Wall Street Journal
Слідчі підозрюють криптовалютні біржі до відмивання $88 млн.

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Розслідування показує, що близько 46 криптовалютних валютних бірж були залучені до відмивання 88,6 мільйонів доларів США минулого року.


Найбільше коштів пройшло через біржу Multimonet, яка була створена в 2014 році Еріком Ворхеєм. Саме ця біржа гарантує ексклюзивну анонімність клієнтам та відмовляється співпрацювати з слідчими.

Слідчі вказують на биржу як спосіб крипто-відмивання грошей. Вони також розробили програму для відстежування коштів більш ніж 2500 незаконних схем, шахрайства та прямих крадіжок з використанням Bitcoin та Ethereum. Ця програма відслідковує рух криптовалюти кожні 15 секунд, але не може ідентифікувати клієнтів.


Джерело: Ethereum World News
Deutsche Bank зобов’язали вжити заходів для запобігання відмиванню грошей

Дайджест подій у світі розслідувань (01/10)

Німецькі регулятори зобов’язали Deutsche Bank вжити заходів для запобігання відмиванню грошей. Німецький регулятор оголосив про призначення спеціального радника, який буде контролювати, чи дотримується Deutsche Bank заходів для припинення незаконних грошових переказів.


Представники Deutsche Bank заявили: "Ми приймаємо зобов'язання працювати в рамках норм і процедур для ідентифікації наших клієнтів. Ми погоджуємося вдосконалити корпоративні та інвестиційні процеси в банку." У 2017 році Deutsche Bank погодився сплатити американським регуляторам 425 млн. доларів США за схеми, які дозволили шахраям відмити 10 мільярдів доларів США з 2011 по 2015 рік.


Джерело: CNBC


Comments


bottom of page