Дайджест подій у світі розслідувань (03/09)


Розглянемо найцікавіші новини минулого тижня у світі розслідувань корупції, відмивання грошей та шахрайства:

  • Фінансовий директор готовий розповісти про корпоративні таємниці Трампа

  • Колишній CEO Enron Джефрі Скалінг на свободі

  • Член правління компанії MoviePass подав у відставку та звінуватив керівництво у приховуванні фінансової інформації

  • Швейцарія готується послабити правила з протидії відмивання грошей для невеликих FinTech стартапів

  • Головний Банкір RBS під слідством
Фінансовий директор готовий розповісти про корпоративні таємниці Трампа

Аллен Вайсельберг був головним фінансовим директором корпорації Trump довгий час. Тому він знає, чи Трамп насправді є мільярдером, скільки він платить податків, які він має інші бізнес-напрямки. Наразі, головний бухгалер співпрацює з прокурорами і відповідає на питання в обмін на імунітет. Він вже свідчив перед журі присяжних в судовій справі Майкла Коена, що підкреслює його важливу роль як бухгалтера та фінансового директора.

Ім’я Вейсельберга згадується в аудіозаписах Майкла Коена під час розмови з Трампом у вересні 2016 року про виплату моделі Плейбоя. Коен сказав, що планує створити компанію, щоб провести платіж і Аллен Вайсельберг знає про це. Рішення прокурора про надання імунітету панові Вайсельбергу відображає його значення у розслідуванні.


Фінансові директори знають про стан бухгалтерського балансу, ділові відносини, угоди, партнерів та інше. Вони також знають походження коштів і як ці гроші використовуються. Вони часто беруть участь у створенні або управлінні холдинговими компаніями.


Вайссельберг почав працювати на батька президента Фреда Трампа 1980-х та швидко став головним бухгалтером та довіреною особою. Протягом багатьох років він працював на посаді фінансового директора і виконував функції казначея фонду Трампа.


Вейсельберг також керував особистими фінансами президента Трампа, адже після виборів 2016 року Трамп передавав йому контроль над своїми фінансовими інтересами.


Джерело: The Wall Street Journal
Колишній CEO Enron Джефрі Скалінг на свободі

Колишнього CEO компанії Enron Джефрі Скалінга, який був засуджений до тривалого тюремного ув'язнення за свою роль в найбільшому корпоративному шахрайстві, нещодавно було звільнено з федеральної вязниці в Алабамі.


Банкрутсво Enron коштувало інвесторам мільярди доларів і знищив пенсійні заощадження тисяч працівників. В 2006 році Скалінга було засуджено за 12 звинуваченнями в шахрайстві з цінними паперами, наданні фальшивих фінансових звітів, за інсайдерську торгівлю та змову. Скалінг стверджував, що він непричетний до банкрутства компанії Енрон, що слідчі перебільшили свої повноваження під час слідства. Він вже відбув 14 років у федеральній в’язниці та вийшов на свободу.


Джерело: New York Post
Член правління компанії MoviePass подав у відставку та звінуватив керівництво у приховуванні фінансової інформації

Член правління компанії Карл Шрамм подав у відставку з правління головної компанії MoviePass, Helios і Matheson Analytics, однієї із найбільших театральних онлайн мереж Америки.


У своєму листі про відставку Шрамм висловив стурбованість з приводу корпоративного управління та звинуватив керівництво у приховуванні фінанасової інформації.


Він також звинуватив керівництво у тому, що не дає правлінню "достатньо часу" для вивчення "складних документів, для розгляду значних угод або для обговорення стратегічних планів компанії. Керівництво приймає важливі корпоративні рішення, незалежно від рекомендації правління. Минулого тижня я дізнався, що керівництво приховує фінансову інформацію від правління протягом декількох місяців і тому вирішив подати у відстаку."


Комісія з цінних паперів США відкрила розслідування у відповідь на заяву.


Джерело: Business Insider
Швейцарія готується послабити правила з протидії відмивання грошей для невеликих FinTech стартапів

Швейцарія поступово стає центром фінансових технологій з такими банківськими програмними продуктами як Temenos та Avaloq, та іншими криптовалютними проектами. Отож, швейцарський фінансовий регулятор планує послабити правила для невеликих стартапів в категорії фінансових технологій.


Як правило, всі фінансові установи підлягають однаковим правилам, спрямованим на боротьбу з відмиванням грошей, але оскільки стартапи мають певні організаційні особливості, регулятор готовий надати їм деякі пільги. Невеликі фінансові установи, на відміну від банків, не будуть зобов'язані створювати окремий моніторинговий підрозділ. Це стосується компаній з доходом нижче 1,5 млн швейцарських франків.


Парламент Швейцарії проголосував внести поправки до закону про нову категорію ліцензій FinTech у червні і планує поправки з 1 січня 2019 року, хоча експерти прогнозують, що поправки матимуть негативний вплив.


Джерело: ReutersГоловний банкір RBS під слідством

Підозри у недоброчесності керівництва завжди кидають тінь на фінансові установи і ставлять під удар репутацію банку.


Відкрито слідство за підозрами, що один з керівників RBS (Royal Bank of Scotland) вимагав хабара від власників малих підприємств в обмін на реструктуризацію кредитів та пільгове страхування. Він займався шахрайськими схемами з 2006 року та отримав чималу вигоду у вигляді премій та коштів на власні рахунки.


Наразі, керівник подав у відствавку. Предстваники банку зазначили, що таке рішення пов'язане з "особистими причинами", і не пов'язане зі звинуваченнями у хабарництві. Банк проводить внутрішню розслідування та співпрацює з слідством.


Джерело: The Times


© Soykis Solutions, 2021