Дайджест подій у світі розслідувань (10/09)Розглянемо найцікавіші новини минулого тижня у світі розслідувань корупції, відмивання грошей та шахрайства.


ING виплатить 900 мільйонів доларів штрафу відносно розслідування з відмивання грошей

ING Groep NV виплатить 775 мільйонів євро ($900 мільйонів) штрафу, щоб закрити розслідування відмивання грошей. Розслідування стосувалося ролі банку у підозрілих платежах компанії VimpelCom Ltd, що належить узбецькому можновладцю. Після оголошення про штраф акції ING впали на 3,4%, а керівництво банку офіційно відмовилось від бонусів у 2018 році.


У заяві генеральний директор компанії Ральф Хамерс визнав "серйозні недоліки" у роботі банку за період з 2010 по 2016 року та сказав, що банк вживає додаткових заходів для посилення боротьби з відмиванням грошей.


Джерело: BloombergКомпанія Sanofi звинувачується у хабарництві

Комісія з цінних паперів США (SEC) веде розлідування компанії Sanofi та загрожує штрафом на суму понад 25 мільйонів доларів США за хабарництво в Казахстані та на Близькому Сході. Компанія погодилася виплатити штраф, щоб закрити розлідування.


Представник слідства Чарльз Каїн зазначив: "Хабарництво у сфері продажу фармацевтичних препаратів залишається важливою проблемою. Велика робота повинна бути зроблена для вирішення проблем на фармацевтичному ринку."


Представник Sanofi заявив: "Копманія погодилася виплатити штраф, щоб закрити розслідування Міністерством юстиції США дій компанії в Казахстані, Йорданії, Лівані, Бахрейні, Кувейті, Катарі, Ємену, Омані, Об'єднаних Арабських Еміратах та Палестині в період з 2006 по 2015 рік. Компанія не визнає провину і не заперечує звинувачення."


Джерело: NASDAQ
Розслідування шахрайських схем у Пакистані

Головний прокурор Пакистану Міан Сакиб Нізар розпорядився прискорити розслідування гучної справи, пов’язаної з відмиванням 35 млрд рупій ($280 млн) через фіктивні банківські рахунки.


У ході розслідування було здійснено обшук у офісі компанії "Omni" у Карачі та вилучено документи, пов'язані з компанією Kam Crown International Trading House. Ці документи містять записи про рахунки в іноземній валюті, через які відмивалися кошти. Всі банківські рахунки належали родичам президента компанії Omni Group Анвару Маджеду.


Джерело: Daily Times
Розслідування звинувачень в корупції гірничодобувної компанії у Казахстані

Апеляційний суд у Великобританії скасував судове рішення змусити казахстанську гірничодобувну компанію Eurasian Natural Resources Corp надати фінанасову документацію слідчим, які розслідують цю компанію за корупцію.


Таке рішення можна розглядати як перемогу адвокатів, які допомагають компанії уникнути звинувачень у шахрайстві та хабарництві. Рішення судді встановлює прецедент, що матиме широкі наслідки. Як кажуть експерти: "Адвокати та їх клієнти краще спатимуть у своїх ліжках."


Офіційне розлідування ENRC було відкрито в 2013 році: керівництво компанії звинуватили в хабарництві при купівлі мінеральних шахт в Казахстані, Замбії та Демократична Республіка Конго.


Джерело: Bloomberg
Шахрайство розробника нової технології аналізу крові

Компанія Theranos була заснована Елізабет Холмс, яка обіцяла нову дешеву технологію аналізу крові.


Елізабет Холмс називали у Силіконовій долині "наступним Стівом Джобсом." Слідчі довели, що Холмс і Балвані навмисно вводили в оману інвесторів, політиків та громадськость щодо технологій тестування крові. Коли виявилось, що технології не існує, акції компанії різко впали. Оголошення про припинення діяльності компанії було зроблено через три місяці після того, як засновник компанії Theranos Елізабет Холмс та колишній головний операційний директор Рамеш Балвані були звинувачені у шахрайстві.


Джерело: The OCR
Футбольний клуб "Бенфіка" заперечує всі звинувачення щодо корупції

“Бенфіку” було звинувачено у корупції, але керівництво футбольного клубу називає звинувачення необґрунтованими. Якщо клуб визнають винним, Бенфіку можуть відсторонити від ігр на період від шести місяців до трьох років і клуб може втратити державні субсидії.


Слідчі звинувачують Бенфіку в корупції та інших правопорушеннях. Уболівальники клубу занепокоєні долею клубу. Президент клубу Луїс Філіпе Вієйра заявив журналістам, що Бенфіка готова захищати свою репутацію.


Джерело: Euronews


© Soykis Solutions, 2021