Дайджест подій у світі розслідувань (13/08)Розглянемо найцікавіші новини минулого тижня у світі розслідувань корупції, відмивання грошей та шахрайства, а саме:

  • SEC загрожує Теслі розслідуванням

  • Керівництво Carillion мають відповісти на запитання щодо банкрутства компанії

  • AstraZeneca заплатить Техасу 110 мільйонів доларів за шахрайство з Medicaid

  • Директора Bhushan Steel Неерай Сінгала заарештовано за шахрайство

  • Прогалини Deutsche Bank у протидії відмиванню грошей

  • Нафтовій компанії Petrobras повернули 274 мільйонів доларів, викрадених корупціонерами

  • Колишнього віце-президента Аргентини Амадо Буду засуджено за корупцію
SEC загрожує Теслі розслідування

Компанії Тесла та Елону Маску загрожують адміністративні та кримінальні покарання за спроби маніпулювати ринком.


Адвокати Маска стверджують, що Маск не порушував закон, коли опублікував запис в Twitter і призупинив торгівлю акціями, посилаючись на правило 14e-8. Він оголосив, що має намір зробити компанію приватною та вже знайшов фінансування.


Правда це чі ні, але Комісія з цінних паперів (SEC) вже відкрила розслідування і шукає документацію, яка б підтверила або спростувала заяви Маска. Повідомляється, що Комісія з цінних паперів вже "зробила запити" по фінансовій звітності компанії Тесла.


Джерело: CNBC
Керівництво Carillion має відповісти на запитання щодо банкрутства компанії

Британське агенство з банкрутства розпочало інтерв'ю з колишніми директорами Carillion, великого урядового підрядника, який збанкрутів в 2017.


Через сім місяців після банкрутства, 278 державних контрактів переведено на нових постачальників для забезпечення безперервності державних послуг.


Агенство з банкрутства має "широкі повноваження для отримання інформації, матеріалів та пояснень". Слідчі ведуть розслідування причин банкрутства і вивчають роль колишніх директорів компанії. Якщо їх визнають виними, керівників можуть позбавити права займати керівні посади на строк до 15 років. Топ-менеджмент компанії звинувачують у недбальстві та корупції.


Джерело: The Guardian
AstraZeneca заплатить Техасу $110 мільйонів за шахрайство з Medicaid

Фармацевтична компанія AstraZeneca погодилася виплатити штату Техас 110 мільйонів доларів, щоб закрити судові позови, які звинувачують компанію у шахрайстві з Medicaid.


AstraZeneca звинувачується в шахрайстві з Medicaid, використовуючи оманливі схеми маркетингу.

AstraZeneca рекламувала антипсихотичні препарати Seroquel і ліки для зниження рівня холестерину Crestor для використання у підлітків без дозволу федерального агенства з котролю ліків (FDA). Компанія займалася недобросовісним просуванням фармацевтичних препаратів, а саме "незаконним маркетингом". Компанія звинувачується у неправомірному продажу антипсихотичних препаратів через програму медичного страхування Medicaid для дітей та підлітків, в той час коли ці препарати не були схвалені, як безпечні та ефективні для використання в цієї вікової групи.


Джерело: WSAU
Директора Bhushan Steel Неерай Сінгала заарештовано за шахрайство

В Індії управління з боротьби з шахрайством (SFIO) заарештувало Неерая Сінгала, керуючого директора компанії Bhushan Steel, за корпоративне шахрайство.


За інформацією Міністерства фінансів та корпоративних справ, Неерай Сінгала звинувачують у крадіжці коштів з державних кредитів, наданих Bhushan Steel Ltd (BSL). У ході розслідування було виявивлено, що директор використовував шахрайські схемі для транзиту/вилучення коштів. Неерай Сінгал використовув більше 80 компаній для фальшивих позик, авансів, інвестицій тощо.


Після банкрутства BSL, власність та контроль над компанією були передані Tata Group.


Джерело: The Hindu Business Line
Ревізійні звіти вказують на прогалини Deutsche Bank у протидії відмиванню грошей

Після випуску незалежного звіту про діяльність банку, Deutsche Bank визнав недоліки поцедури ідентифікації джерела доходів клієнтів (Know Your Customer) та пообіцяв виправити сітуацію. Банк було оштрафовано на майже 700 мільйонів доларів США за дозволення відмиванню грошей. Перевірки документів клієнтів виявили прогалини у банківських процедурах.


Deutsche Bank погодився у минулому році виплатити 7,2 мільярда доларів США за продаж токсичних іпотечних цінних паперів під час фінансової кризи 2008 року.


Ревізійні звіти виявили прогалини в процедурі перевірки "Know Your Customer" (KYC), які є фактором глобального контролю за відмиванням грошей. Вимагається, щоб банки ідентифікували клієнтів, щоб злочинці не могли маскувати свої прибутки і відмивати кошти. Звіти свідчать, що Deutsche Bank не перевіряв клієнтів з таких країн як Росія, Ірландія, Іспанія, Італія та Південна Африка.


Джерело: Business Insider
Нафтовій компанії Petrobras повернули 274 мільйонів доларів, викрадених корупціонерами

Бразільська нафтова компанія Petrobras отримала 1,034 мільярдів реалів (274 мільйони доларів США), викрадених корупціонерами. Ці кошти були повернуті через "співпрацю та укладання угод з фізичними та юридичними особами" федеральними слідчими та прокурорами. Це стало найбільшою реституцією компанії. Загальна сума повернутих коштів перевищують 2,5 млрд. реалів.


Прокурори виявили, що Petrobras займав центральне місце в корупційних схемах за участю вищих керівників підприємств та політиків усіх рівнів. Серед шахраїв є багато відомих імен: навіть колишній президент Луїс Інасіо Лула да Сілва, який отримав 12-річний термін за хабар.


Джерело: France 24
Колишній віце-президент Аргентини Амадо Буду був засуджений за корупцію

Колишній віце-президент Аргентини Амаду Буду був засуджений до п'яти років та 10 місяців в'язниці за корупцію.


Він використовував поліграфічну компанію як прикриття для шахрайських схем. Також його звинувачують у нелегальній допомозі компанії Ciccone Calcográfica, коли він був міністром економіки у 2010 році.


Суд визнав його виним у хабарництві та веденні бізнесу, який був "несумісним з державною посадою". Окрім ув’язнення, йому заборонено займати державні посади. Амаду Буду стверджує, що він є жертвою політичних переслідувань з боку нинішнього президента Мауріціо Макрі.


Джерело: BBC News


© Soykis Solutions, 2021