top of page

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)


Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

У сьогоднішньому випуску Weekly Investigation Digest розглянемо цікаві міжнародні новини за минулий тиждень, що стосуються розслідувань корупції, відмивання грошей та шахрайства, а саме:

  • використання малайзійського інвестиційного фонду 1MDB як ширми для відмивання $2 млрд,

  • звинувачення колишнього іспанського короля у приховуванні статків,

  • ФК Арсенал підтверджує розслідування шахрайства щодо партнерства із китайським автовиробником BYD,

  • розслідування хабарницької діяльності венесуельських чиновників (кейс PDVSA),

  • співпрація між компанією Revolut та британським Національним агентством з питань боротьби із злочинністю,

  • заходи Катару у боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.
Малайзійський інвестиційний фонд 1MDB як ширма для відмивання $2 млрд.

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

Малайзійський інвестиційний фонд 1MDB замішаний у скандалі з відмиванням грошей. Цифри вражають – слідство вважає, що через фонд відмили принаймні 2 млрд. доларів США (MYR 8.2 млрд). Представник міністерства фінансів Малазії офіційно заявив про підозри, що кошти відмивалися для китайських фірм.


Уряд Малазії вже призупинив три великі контракти з китайськими компаніями, що займалися будівництвом нафтопроводів, адже 88% від загальної вартості проекту було переведено саме цим компаніям, які відповідали за малу частку проекту.


Представник Міністерства фінанасів заявив, що сам проект був підозрілим від самого початку, тому що був підписаний колишнім премєр-міністром, який згодом подав у відставку через звинувачення у корупції.


Джерело: STARonline
Колишній іспанський король звинувачений у приховуванні статків

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

Колишня коханка звинуватила екс-короля Іспанії Хуана Карлоса у приховуванні статків.


Вона заявила, що Хуан Карлос приховує факт володіння маєтками у Марокко, які зареєстровані на її ім’я. Також він використовує послуги та імена друзів для відкриття власних швейцарських банківських рахунків, щоб уникнути оподаткування.


Іспанці вимагають розслідування діяльності Хуана Карлоса, якому зараз 80 років. Він відрікся у 2014 році після скандального полювання на слонів в Ботсвані в розпал економічного спаду в країні.

ФК Арсенал підтверджує розслідування шахрайства щодо партнерства із китайським автовиробником BYD

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

Коли ФК Арсенал запідозрив співробітницю одного з своїх спонсорів, а саме: китайського автовиробника BYD у шахрайстві, представники автомобільної компанії заявили, що підозрювана особа неправомірно діяла від імені BYD і не є співробітником компанії.


Поліція Шанхаю вже заарештувала підозрювану, яка займалась підробкою контрактів та печаток компанії. Дії підозрюваної завдали шкоди інтересам та репутації всіх пов'язаних сторін. Представник BYD заявив, що компанія буде співпрацювати з поліцією для розслідування та захисту своїх законних прав та інтересів відповідно до законів.


Джерело: Bleacher Report
Венесуела визнає себе винною в США за схемою підкупу PDVSA

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

Міністерство юстиції США веде розлідування діяльності 12 громадян Венесуели за порушення закону про корупцію та змову з метою відмивання грошей.


Колишні чиновники венесуельської державної тендерної компанії вимагали хабарі від американських компаній за допомогу в отриманні контрактів від державної нафтової компанії Petroleos de Venezuela (PDVSA.UL).


З 2011 по 2013 рік, чиновники вимагали хабарі та відкати від американських компаній в обмін на вигідні контракти на постачання PDVSA. Серед підозрюваних – колишній генеральний директор відділу закупівель, який був заарештований та визнав себе винним у відмиванні грошей.


Джерело: Reuters
Revolut співпрацює з британським Національним агентством з питань боротьби із злочинністю

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

Компанія Revolut, що займається цифровими банківськими розрахунками, виконала свої юридичні зобов'язання і повідомила британські правоохоронні органи, про підозрілі операції у своїй системі цифрових платежів.


Факт повідомлення про підозрювану злочинну діяльність до національного агентства підкреслює масштаби правопорушення.


Керівництво Revolut відмовилось коментувати новину, але наголосило на тому, що компанія дотримується європейського фінансового законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей.


Джерело: Financial TimesКатар вживає заходи у боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму

Дайджест подій у світі розслідувань (23/07)

Голова Центрального банку Катару шейх Абдулла бен Сауд аль- Тані заявив, що уряд Катару вживає рішучих заходів у боротьбі з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму і посилює контроль за фінансовими установами.


Катар підтримує міжнародні стандарти і захищає власну та міжнародну фінансові системи.


Фінансові установи Катару вже отримали чіткий і послідовний план дій для покращення стандартів контролю за фінансовими операціями. Центральний банк Катару перевірить всі фінансові установи на рахунок дотримання правил щодо обслуговування кореспондентських рахунків, обліку фінансових операцій, реєстрації прав власності, ідентифікації юридичних осіб.


Джерело: thepeninsulaqatar.com

コメント


bottom of page