Дайджест подій у світі розслідувань (24/09)


Розглянемо найцікавіші новини минулого тижня у світі розслідувань корупції, відмивання грошей та шахрайства.
Розслідування Тесли та $11 млрд. фінансовий борг

Твіт Елона Муска від 7 серпня спричинив кризу, адже компанія та власник стали об’єктом розслідування Департаментом юстиції та Комісії з цінних паперів США.


Тепер всім відомо про борг Тесли у 11 мільярдів доларів. Саме тому саудівські інвестори відмовилися інвестувати $1 мільярд у компанію, головний бухгалтер Тесли звільнився з посади, а ціна акцій Тесла впала на 25%.


Найбільша проблема Тесли – нестабільні фінанси та борги. З січня по червень 2018 року Тесла отримала дохід в 7,4 мільярда доларів, але операційні збитки склали 1,7 млрд. доларів.

У наступні 14 місяців компанії належить погасити велику частку конвертованого боргу. Ціна конверсії становить близько 560 доларів за акцію, але якщо акції Тесла коштують менше 560 доларів на акцію (зараз вартість акцій $ 300), власники захочуть отримати готівку. Це завдає величезного тиску на Теслу та ставить під сумніви її стабільність.


Джерело: NY Times
Чи отримає Лес Мунес $120 млн від CBS

Лес Мунеса звільнили з посади виконавчого директора CBS, але це не означає, що він збирається відмовитись від 120 мільйонів доларів компенсації, хоча власники та акціонери CBS обурені такою можливістю. Все залежить від того, чи зможе CBS довести, що Мунес був звільнений законно і з вагомих причин.


Контракт, який Мунес підписав з CBS у 2017 році зазнає, що причиною звільнення може бути кримінальна справа, шахрайство, порушення політики компанії. Представник CBS повідомив, що компанія не має наміру платити Мунвесу компенсацію за звільнення і готова довести законність дій.


Джерело: Ny Times
Власник Dallas Mavericks Марк Кубан пожертвує $10 млн після оголошень результатів розслідування

Звіт розслідування обвинувачень у сексуальних домаганнях і неправомірних діях в спортивній команді Маверикс (Даллас) підтверджує "численні випадки сексуальних домагань та іншої неналежної поведінки на робочому місці", які мали місце протягом більше двох десятиліть.


Після оголошення результатів Марк Кубан погодився пожертвувати 10 мільйонів доларів організаціям, які захищають права жінок. Марк Кубан робить благочинний внесок як жест доброї волі, що підтверджує його наміри змінити корпоративну культуру Маверікс та підтримати гендерну рівність.


Джерело: ForbesEquifax загрожують великі штрафи

Британія готова оштрафувати Equifax за серйозні порушення конфіденційності даних клієнтів. Штраф може сягнути 500 тис фунтів стерлінгів, хоча новий закон про захист даних дозволяє стягувати штраф у розмірі 4% від обороту компанії. Експерти твердять, що Equifax вдалося уникнути більш серйозних покарань, адже дані, які були втрачені чи скомпрометовані, включали імена, прізвища, дати народження, адреси, паролі, посвідчення водія та фінансові реквізити.

Британський офіс з питань інформації заявив, що британське відділення Equifax не вжило належних заходів для забезпечення конфіденційності даних. Equifax порушив п'ять з восьми принципів Закону про захист даних 1998 року. Департамент внутрішньої безпеки США попереджав Equifax Inc про атаки в березні 2017 року і закликав вжити заходів захисту.


Джерело: TechCrunch
Чиновники ФІФА причетні до корупційного скандалу

Комітет з етики ФІФА звільнив та відсторонив від справ трьох посадових осіб: Джеффрі Уебб, Мігель Трухільо і Аарон Девідсон. У майбутньому їм заборонено займати будь-які посади в цій організації.


Чиновники визнали себе винними у кримінальній справі, яку розслідує Міністерство юстиції Сполучених Штатів. Їх оштрафовано на 1 мільйон швейцарських франків. Ще один високопосадовець ФІФА Костас Таккас, який обіймав посаду генерального секретаря футбольної асоціації Кайманових островів, був засуджений до 15 місяців позбавлення волі.


Джерело: insidethegamesТоп чиновник китайського енергетичного управління знаходиться під слідством за корупцію

У Китаї ведеться розслідування голови енергетичного управління та колишнього губернатора регіону Сіньцзяну. Нур Бекрі звинувачується у порушення законів та порушення партійної дисципліни. Нур Бекрі переїхав до Пекіна наприкінці 2014 року, щоб очолити енергетичне управління. Він був заступником голови потужного агентства державного планування Китаю, Національної комісії з питань розвитку та реформ. Слідчі органи Китаю не надали офіційної заяви до кінця слідства. Нур Бекрі не перший чиновник, якого заарештовано за корупцію, адже президент Китаю Сі Цзіньпін розпочав масштабну антикорупційну кампанію, коли він прийшов на посаду шість років тому.


Джерело: Reuters
Credit Suisse визнав недоліки у боротьбі з відмиванням грошей

Швейцарський банк Credit Suisse не зміг ефективно протидіяти відмиванню грошей та боротьбі з корупцією для таких клієнтів, як ФІФА, державні нафтові компанії венесуельської та бразильської держав. Банкіри заявили, що вживають заходів для покращення ситуації. Поки Credit Suisse буде під моніторингом швейцарського фінансового департаменту.


Департамент також заявив, що встановлює незалежний монітор, щоб переконатися, що Credit Suisse слідкує і запобігає повторенню інцидентів з ФІФА, бразильська нафтова корпорація Petrobras і венесуельська нафтова корпорація Petróleos de Venezuela.


Джерело: Business Insider


© Soykis Solutions, 2021